25 Кві

18-21 квітня 2016 року

 

Відбувся візит в Україну представників інституту GREGRI (Японія) і їх партнерів

З 18 по 21 квітня 2016 року Національна науково-технологічна асоціація України активно співпрацювала з делегацією представників японського бізнесу на чолі з екс-Міністром фінансів Японії паном Такаєсі Танігучі. Члени делегації представляють японські бізнес-структури і науково-дослідні інститути, які розглядають можливість почати свою діяльність в Україні найближчим часом. Сфери інтересів членів делегації у складі 8 осіб різні – інвестиції в інфраструктуру, середні і малі підприємства, нерухомість, ядерні технології, а також культурне співробітництво (див. Довідку).

ННТАУ провела вітальну зустріч японської делегації, яка відбулася 18 квітня 2016 року в Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка Л.І. Медведя. На зустріч були запрошені екс-Міністр енергетики та вугільної промисловості України В.В. Демчишин (який представляв розроблені ННТАУ проекти українсько-японського співробітництва в рамках офіційного візиту Президента України П.А. Порошенко в Японію з 5 по 7 квітня 2016 року), а також понад тридцять представників наукових парків, освітніх, наукових та інноваційних структур України, зацікавлених у співробітництві з японськими компаніями та науковими установами.

Директор Центру, професор, член-кореспондент НАМН України Н.Г. Проданчук ознайомив японських гостей з науково-дослідним і інноваційним потенціалом Центру, а також провів коротку презентацію військово-історичної картинної експозиції, розташованої в залі засідань вченої ради Центру, в якому проходила зустріч. Він детально зупинився на пропозиції створення Українсько-японського центру наукового, технічного, освітнього та культурного співробітництва «Гармонія сфер» на базі Українського ЦНТІ МОН України, що розташований у м. Києві на вулиці Антоновича, 180.

Голова Асоціації В.А. Івченко презентував членам японської делегації проекти українсько-японського співробітництва: в енергетичній галузі – «Енергія майбутнього», а в агропромисловій та інфраструктурній сферах – «Органічна їжа» і «Міжнародний транзит», і акцентував увагу на необхідності створення ефективних механізмів взаємодії в процесі їх реалізації.

Голова японської делегації пан Такаєсі Танігучі наголосив на готовності Японії надати допомогу в сприянні економічним реформам в Україні, а член делегації пан Ясукара Івадзава підтвердив зацікавленість японських компаній і наукових установ у співпраці з українськими партнерами.

Того ж дня від імені координатора Альянсу «Реновації інфраструктури України» В.В. Демчишина на честь японської делегації відбувся вітальний ланч, під час якого сторони обмінялися думками щодо конкретних кроків, необхідних для інтенсифікації співробітництва у сфері українсько-японських економічних відносин.

20 квітня 2016 року в офісі Асоціації відбулася заключна зустріч з японською делегацією. Під час цієї зустрічі Голова Асоціації В.А. Івченко та голова японської делегації пан Такаєсі Танігучі підвели підсумки візиту та висловили надію на подальший розвиток співпраці між українськими та японськими компаніями та науковими установами в науково-технічній та інноваційній сферах.

Для успішної реалізації українсько-японських проектів в Україні та розвитку співпраці українських наукових, культурних і освітніх установ з японськими партнерами, Генеральний директор Грінфілдського науково-дослідного інституту економіки і геополітики (GREGRI) пан Ясукара Івадзава і Голова Національної науково-технологічної асоціації України пан В.А. Івченко підписали Меморандум про співпрацю.

Фотогалерея

Додаток

 

  1. Пан Такаєсі Танігучі – колишній державний міністр фінансів, у минулому старший віце-міністр внутрішніх справ, наразі виконавчий директор TOA Консалтинг Лтд.

Фокус: фінанси, аудит

Обирався до Парламенту Японії 5 разів. Був призначений державним міністром фінансів, старшим віце-міністром внутрішніх справ, економіки та торгівлі. Він став першим Сертифікованим державним бухгалтером. Створив і затвердив у Парламенті 16 законів. Енергійно працював для подолання фінансової кризи 1988 року в Японії шляхом фінансового оздоровлення. Працює виконавчим директором в власної бухгалтерської компанії.

 

  1. Пан Ясукара Івадзава – колишній секретар прем’єр-міністра, екс-міністр Союзу Допомоги М’янмі; Голова Грінфілдського науково-дослідного інституту економіки і геополітики.

Фокус: політика

Досвідчений японський секретар Прем’єр-міністра. Став першим іноземним державним службовцям в Республіці М’янма в 2014 р, в якості помічника Головного Міністра М’янми; відповідальний за розвиток інфраструктури та політичної діяльності. На замовлення міжнародних організацій, заснував експертно-аналітичний центр, що займається країнами, які розвиваються і очолив його. У нього є прямий зв’язок з офісом японського Прем’єр-міністра, куди він відправляє інформацію про країни, які розвиваються.

Зараз він планує заснувати підрозділ центру в Україні.

 

  1. Пан Акіра Мезі – генеральний директор Грінфілдського науково-дослідного інституту економіки і геополітики (GREGRI).

Фокус: електрика, IT технології у цілому.

Він працював у відомій електричній компанії. Використовуючи свій досвід роботи у Південно-східній Азії, зараз працює координатором і директором в GREGRI. У нього широкий досвід роботи в електросфері та інформаційно-комунікаційному бізнесі.

Він планує очолити українське представництво GREGRI.

 

  1. Пан Міцуко Татібана – Голова J Link Advisors.

Фокус: менеджмент, інвестиції, фінансове консультування / пошук партнерів

Керує компанією, яка займається покращенням діяльності клієнтів, надаючи послуги з реструктуризації бізнесу і пошуку партнерів у Сінгапурі, Таїланді, М’янмі. В Україні він планує вивчити попит на Системи з переробки пластику і Системи з очищення води, розроблені малими і середніми підприємствами Японії, а також на Нові продукти, зроблені з переробленого пластику.

Пан Татібана вважає честю для себе побудувати міст дружби та економічного співробітництва між Україною та Японією.

 

  1. Пан Макото Наказава – генеральний директор Mile Co., Ltd.

Фокус: інженер-будівельник і будівельна галузь, дезактиваційні роботи

Він веде роботи по будівництву, установці Сонячних електростанцій, очищення бетону від домішок, а також дезактиваційні роботи. У нього значні зв’язки в будівельній сфері. Зараз він веде дезактиваційні роботи на АЕС Фукусіма, де його знання і досвід вкрай потрібні.

Він хоче застосувати свій досвід в аналогічних роботах на Чорнобильській АЕС.

 

  1. Пан Сігеру Судо – генеральний директор Especia Co.

Фокус: трудові ресурси, HR

Він відправив понад 20000 студентів і працівників за кордон в 53 країни з Японії. У той же час, пан Сігеру Судо займається наданням консалтингових послуг в сфері HR японським компаніям щодо зарубіжної експансії і бізнес партнерства. В останні роки, він керує освітньою організацією, що управляє мовними школами в 4-х країнах Азії і 2-х країнах Африки, зосередивши увагу на освітній підтримці та розширенні кругозору молодих людей в країнах, що розвиваються.

Він шукає бізнес можливості з обміну молоді між Україною та Японією.

 

  1. Пан Йосуке Андо – керуючий директор Shwe Japan.

Фокус: нерухомість

Маючи великий досвід роботи в агентстві нерухомості, що спеціалізується на довгостроковій оренді в Японії, працює в сфері нерухомості в М’янмі. Планує розвивати свій бізнес в сфері нерухомості для зарубіжних інвесторів в Україні, де він очікує економічне зростання найближчим часом.

Він має досвід роботи в сфері ресторанного бізнесу, а також розглядає можливість відкриття магазину в Києві.

 

  1. Пані Хіроко Саї – колишній радник телерадіокомпанії NHK, у минулому член Опікунської ради Міністерства землі, інфраструктури і транспорту, голова Центру культурного обміну з ЄС

Фокус: культура

Ландшафтний художник. Посол культури Японії, голова Центру культурного обміну ЄС, комісар з ландшафту при Міністерстві будівництва Японії, телекомпанії NHK і радник Japan Railway East, і т.д. Вона являється  членом Економічної і соціальної комісії ООН по Азії і Тихоокеанському регіону, а також володіє музеєм «Саї Хіроко» в залі вильоту міжнародного аеропорту Наріта. Пані Хіроко Саї розробила оформлення церемоніального залу на 100-ту річницю церемонії вручення Нобелівської премії миру. Вона завоювала призи Academie de Beaux-Arts, французької урядової нагороди на Паризькій виставці, премію Міжнародної художньої культури, Всесвітньої премії та інші.

Leave a reply