02 Жов

Керівництво Асоціації взяло участь у роботі другого Всеукраїнського фестивалю інновацій

27 вересня 2017 року відбулося відкриття Всеукраїнського фестивалю інновацій, який проходить вдруге у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Фестиваль організовано за ініціативи Наукового парку “Київський університет імені Тараса Шевченка”, а також за підтримки Національної науково-технологічної асоціації України та її партнерів: компанії HUB-4.0 та Фінансової групи “Investment Capital Ukraine”.

Під час урочистого відкриття фестивалю до вітального слова були запрошені директор департаменту інновацій та трансферу технологій МОН України В.С. Шовкалюк; проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка В.С. Мартинюк; голова Національної науково-технологічної асоціації В.А. Івченко. На додачу до привітань та настанов учасникам, доповідачі звернули увагу широкого загалу на важливість імплементації інноваційних проектів в Україні та пошук нових рішень для сучасної науки та економіки.

Івченко В.А. наголосив на значущості та необхідності проведення наукових досліджень при університетах та залучення до участі в них сучасної обдарованої молоді, здатної продукувати нестандартні та креативні ідеї для їх практичного втілення. Крім того, голова Асоціації висловив готовність до співпраці з науковими закладами та університетами України в напрямку створення наукових парків та їх повноцінного функціонування, підтримки стартап-ідей та їх комерціалізації в Україні.

У перший день фестивалю також була проведена конференція “Проблеми нормативно-правового забезпечення інноваційної діяльності та шляхи їх вирішення”. Учасники конференції обговорювали проблеми нормативно-правового регулювання інноваційної діяльності в Україні, надавали свої пропозиції щодо шляхів їх вирішення. Зокрема, на порядок денний були винесені питання, що стосуються  розвитку стартап-руху в університетах.

Після змістовних та актуальних доповідей в рамках конференції почалася дискусія, під час якої було погоджено важливість законодавчих змін з метою реалізації головних цілей, визначених учасниками.

Другий день фестивалю почався з науково-практичної конференції, присвяченої питанням інтелектуальної власності та її законодавчим аспектам.

Головною подією обох днів фестивалю стали стартап-конкурси в сфері економічних та соціальних інновацій, під час яких 30 молодих винахідників представили свої новаторські проекти, які зацікавили як аудиторію, так і членів журі своєю унікальністю та інвестиційною привабливістю. Лише 8 найкращих проектів стали фіналістами.

Призові місця серед економічних інновацій були розділені таким чином:  I місце – PLAYSTICK – розробка мініатюрного геймпаду для смартфонів та планшетів (керівник проекту – Іван Бурлаченко). II місце – PLAYSTICK та ULTIMATE MASK – світлодіодна маска для омолодження шкіри (керівник проекту – Олександр Бєліков). III місце також розділили 2 учасники – PANNA COTTA JUICE BUBBLES – технології виробництва корисних десертів (керівник проекту – Дар’я Тютюкова), і AUTOBOAT – повнофункціональний човен для відпочинку на воді (керівник проекту – Станіслав Марченко). Другий день фестивалю дав змогу визначити переможця серед соціальних проектів. Міжнародне журі визначило переможцем проект NIGHT STORIES – інтерактивні нічні екскурсії. Загалом усі інноваційні пропозиції привернули увагу журі та були оцінені найбільш схвальними коментарями.

Організатори фестивалю подякували усім учасникам та висловили свої сподівання на те, що вже наступного року кількість інноваційних проектів значно зросте, що забезпечить розвиток стартап-руху України та матиме прикладну користь для вітчизняної науки та економіки.

Leave a reply