21 Гру

Перше засідання Робочої групи ГУАМ з питань науки і освіти

23-24 листопада 2017 року в Секретаріаті ГУАМ відбулося перше засідання Робочої групи ГУАМ з питань науки і освіти, у якому взяли участь делегації країн-членів ГУАМ, а також представник Посольства Японії в Україні.

Українську делегацію під час засідання очолив заступник Міністра освіти і науки України Греба Р.В., у її складі – заступник директора департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Боровіч Т.В. і голова Національної науково-технологічної асоціації України Івченко В.А.

Національні делегації обмінялись інформацією про стан справ у сфері науки і освіти в країнах-членах ГУАМ, про основні напрями реформ у зазначених сферах. Сторони обговорили План роботи Робочої групи ГУАМ з питань науки і освіти на 2018-2019 рр. і затвердили його.

 

В ході обговорення питання порядку денного щодо пріоритетних напрямів співпраці в галузі науки і технологій в рамках ГУАМ голова Національної науково-технологічної асоціації України Івченко В.А. представив напрями інноваційної співпраці між Україною та Японією «Органічна їжа», «Енергія майбутнього», «Міжнародний транзит» і запропонував розробити механізм ефективної співпраці країн-членів ГУАМ з Японією для реалізації проектів у зазначених сферах.

Національні делегації схвалили напрацювання Національної науково-технологічної асоціації України в якості практичних кроків для активізації співпраці між ГУАМ і Японією.

За результатами розгляду згаданих пропозицій було прийнято рішення створити в рамках Робочої групи ГУАМ з питань науки і освіти Робочу підгрупу з питань науки та інновацій з метою розробки конкретних механізмів забезпечення співпраці в рамках ГУАМ на основі пропозицій Національної науково-технологічної асоціації України.

Сторони домовились включити в перелік пріоритетних напрямів співпраці країн-членів ГУАМ в сфері науки та інновацій проекти за напрямами «Органічна їжа», «Енергія майбутнього», «Міжнародний транзит», а також прийняли пропозицію Національної науково-технологічної асоціації України про співпрацю країн-членів ГУАМ з Японією у вищезазначених напрямах.

Наступне засіданя Робочої групи з питань науки і освіти відбудеться в першому півріччі 2018 року.

Leave a reply