26 Вер

23 вересня 2016 року

Японія пропонує українським науковцям спільне використання науково-дослідницького простору Японії

23 вересня 2016 р. у Київському політехнічному інституті ім. Сікорського відбувся семінар “Досліджуй в Японії та з Японією”, присвячений можливостям науково-дослідницького простору Японії, відкритого для залучення українських учасників, а також перспективам розвитку науково-технічного співробітництва наших країн.

Японську сторону на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні паном Шигекі Сумі представляла делегація у складі директора департаменту науково-технічної політики Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії (MEXT) Хіротака Ямада, директора відділення Японського товариства сприяння науці (JSPS) у м. Бонн д-р Кейічі Кодайра, директора та професора Інституту радіоактивності навколишнього середовища Фукусімського університету д-р Кейджі Намба, професора кафедри технологій нанобачення Вищої школи науки та технології Шідзуоцького університету д-р Тору Аокі та інших.

Від України учасників семінару привітали заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха та ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський.

У семінарі взяли участь студенти, аспіранти, науковці вищих навчальних закладів і наукових установ з більшості регіонів України, а також представники  Національної науково-технологічної асоціації України.

Пан Хіротака Ямада представив політику Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії щодо програм науково-технічної співпраці, їх переваги та можливості фінансування, створення найсучасніших дослідницьких центрів, зокрема, такими відомими японськими організаціями як JSPS та JST. Напрями та результати спільної японсько-української науково-дослідницької співпраці були представлені спеціалістами провідних японських університетів у галузях фізики, сільського господарства, енергетики, електроінженерії та біоінформатики.

Директор міжнародного департаменту Національної науково-технологічної асоціації України Сергій Маулік запропонував новий підхід до організації науково-технічного та інноваційного співробітництва України та Японії. Асоціація вважає, що інтенсифікації інноваційних процесів та комерціалізації наукових розробок сприятиме зосередження науково-організаційного супроводження на галузях, які є стратегічно важливими та інвестиційно привабливими як для України, так і для Японії. Зокрема, під час офіційного візиту Президента України П.Порошенка до Японії 5-7 квітня 2016 року японському уряду були представлені три стратегічно важливі сфери  – вирощування органічної їжі на українських чорноземах, модернізація транспортної інфраструктури для розвитку українського транзитного потенціалу та розбудова енергетики майбутнього.

Leave a reply