01 Жов

1 жовтня 2015 року

Японія та Україна – дружба навіки!

Сьогодні завершується візит в Україну парламентської делегації з Японії на чолі з Головою міжпарламентською Асоціації дружби «Україна-Японія» паном Ейсуке Морі.

В рамках візиту японські парламентарі зустрілися з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, Спікером Верховної Ради України Володимиром Гройсманом, відвідали Чорнобиль та Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ».

Понад офіційну програму для Віце-президента Ліги дружби України та Японії, члена Парламенту Японії пана Тояма Кіохіко та бізнесменів, які супроводжували делегацію, Національною науково-технологічною асоціацією України були організовані зустрічі з Міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним, Керуючим директором Фінансової групи ICU Макаром Пасенюком та заступником Міністра інфраструктури України – керівником апарату Володимиром Омеляном. Під час останньої Асоціація презентувала проект «Транспортно-логістичний кластер «Одеса». Українські ворота для товарів японських корпорацій в Європу».

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин висловив зацікавленість у розширенні напрямків японсько-українського співробітництва в галузі енергетики. Він зазначив, що для України дуже корисним є досвід Японії у розбудові ефективної системи використання енергоресурсів, зниження рівня енергозалежності та реалізації програм  енергозбереження.

На честь японської делегації відбувся урочистий прийом, організований Національною науково-технологічною асоціацією України та за підтримки Фінансової групи «Інвестиційний капітал Україна».

З японської сторони, крім членів делегації – депутатів парламенту Японії: Ейсуке Морі, Тояма Кіохіко, Кента Ізумі та Масахіто Моріяма, був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шигекі та представники японських корпорацій, які ведуть свій бізнес в Україні.

Від імені делегації пан Ейсуке Морі та пан Тояма Кіохіко висловили підтримку реформам, що здійснюються Президентом та Урядом України, зазначили, що Японія бачить Україну своїм другом та завжди відкрита для співпраці на всіх рівнях державної влади та з реалізації економічних та соціальних програм і проектів.

Поважних японських гостей привітав Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, який зазначив, що Україна дуже високо цінує активну підтримку та небайдужу участь з боку японської сторони у складні для нашої держави часи.

Підсумовуючи виступи та обмін думками учасників урочистого заходу, Голова Національної науково-технологічної асоціації України Віктор Івченко підкреслив, що саме партнерство з Японією – світовим лідером у сфері інновацій, дозволить трансформувати сучасну економіку України у креативну економіку, «економіку знань».

 

Leave a reply