25 Чер

25 червня 2015 року…

25 червня 2015 року наукові та технологічні парки України об’єдналися у Національну науково-технологічну асоціацію. Ініціатива підтримана Міністерством освіти і науки, Національною академією наук України, а також фінансовою групою «Investment Capital Ukraine».

Підсумком наради керівників наукових і технологічних парків «Активізація діяльності та перспективи розвитку наукових і технологічних парків України», яка проходила в НТУУ «Київський політехнічний інститут», стало створення Національної асоціації наукових, технологічних парків та інших інноваційних організацій України.

Ініціатором створення Асоціації виступив Міжнародний фонд сприяння інвестиціям – одна із старіших громадських організацій в Україні, яка активно брала участь у створенні Національного депозитарію України.

Ініціативу підтримали Міністерство освіти і науки України  і Національна Академія Наук України.

Готовність надавати підтримку діяльності Асоціації висловила відома фінансова група «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU).

У ході наради заступник Міністра освіти і науки України Стріха М.В. підкреслив важливість і своєчасність самоорганізації інноваційних інститутів, спрямовану на активізацію інноваційного розвитку України.

Практичним досвідом з організації роботи наукового парку та його успішною співпрацею з державними, науковими та бізнес колами поділився ректор НТУУ «КПІ», Президент наукового парку «Київська Політехніка» Згуровський М.З.

Важливість державної підтримки розвитку технологічних парків, а також необхідність використання вже наявного, як позитивного, так і негативного досвіду, при впровадженні досягнень науки і техніки у виробництво зазначив Мазур О.А., виконавчий директор технологічного парку «Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона».

Директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України Шовкалюк В.С. виступив з аналітичною доповіддю про результати діяльності наукових і технологічних парків в Україні, а також окреслив актуальні проблеми їх функціонування.

Голова Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Івченко В.А. представив розроблену Фондом модель інституційного забезпечення інноваційного розвитку України у формі Оганізації «Інновації для України».

Учасники одноголосно прийняли рішення про створення Національної асоціації наукових, технологічних парків та інших інноваційних організацій України, діяльність якої сприятиме підвищенню ролі наукових та технологічних парків в інноваційному розвитку України.

Главою Асоціації був обраний Івченко Віктор Анатолійович.

Leave a reply